“Je werkt nauw samen met projectleiders én directie. Je overziet de details én het totaalplaatje.”

Mirel Blokhorst - Assistent Controller

Goossen Te Pas & Systabo

“Je werkt nauw samen met projectleiders én directie. Je overziet de details én het totaalplaatje.”

Mirel Blokhorst - Assistent Controller

Goossen Te Pas & Systabo

Als assistent controller werkt Mirel Blokhorst dagelijks aan het verbeteren en bewaken van de financiële processen binnen bouwprojecten van Goossen Te Pas én Systabo, twee VolkerWessels-ondernemingen die in Enschede onder één dak opereren. Die samenwerking zorgt voor dynamiek, verbreding én verdieping van haar rol.

“In mijn werk kijk ik veel vooruit. Hoe ontwikkelt een project zich? Wat betekent dat voor de begroting? Welke keuzes moeten we nu maken om het project gezond richting oplevering te sturen?” In haar rol als assistent controller combineert ze projectcontrol met financial control. “Die breedte maakt mijn werk interessant. Je werkt nauw samen met projectleiders én directie. Je overziet de details én het totaalplaatje.”

 

Westfields III: groot, hightech en voortdurend in beweging

Westfields III is een hoogwaardige logistieke ontwikkeling in de Brainport-regio. Met 46.000 m² warehouse, 20.000 m² mezzanine en 2.000 m² kantoorruimte is het project omvangrijk en complex en daarmee een mooie uitdaging. “Het is ongeveer 25% groter dan het grootste project dat ik eerder heb gedaan”, vertelt Mirel. “Dat betekent automatisch meer financiële complexiteit, meer stakeholders en vaker schakelen. Er zijn regelmatig extra opdrachten vanuit de opdrachtgever. Dan moet je niet alleen snel doorrekenen, maar ook blijven toetsen: klopt het budget nog met de werkelijkheid?” Elke twee weken zit Mirel samen met de projectleider om de actuele financiële stand van zaken door te nemen. “Ik bereid die overleggen voor door geboekte kosten, uren en inkooporders per kostendrager te analyseren. Samen lopen we alles door: wat is begroot, wat is gerealiseerd en waar moeten we bijsturen?” Westfields III wordt uitgevoerd in een bouwcombinatie met Stam + De Koning. Juist die samenwerking biedt extra meerwaarde. “Je leert van elkaar. Zij hebben soms andere werkwijzen of overzichten die ons ook verder helpen. Dat nemen we mee in onze eigen processen. Zo versterken we elkaar.”

 

Financiële grip als fundament voor impact

Projectcontrol draait bij VolkerWessels niet alleen om het bewaken van cijfers. Het gaat om het creëren van ruimte voor het project, nu én voor de toekomst. Voor Mirel betekent dat vooruit durven denken, scenario’s uitwerken en zorgen dat het project financieel blijft aansluiten op de voortgang op de bouwplaats. “We zijn gestart vlak voor de bouwvak en zitten nu echt in de opbouwfase”, legt ze uit. “Juist in het begin komt veel samen: van werkbegrotingen tot inkoopopdrachten. Daar leg je de basis voor een goed lopend project.” In de maanden daarna verschuift de aandacht naar analyse en bijsturing. “Elke maand maken we een nieuwe prognose. Die bespreken we met de directie. Zo zorgen we dat iedereen met dezelfde blik vooruitkijkt.”

 

Inhoudelijk groeien én als mens

Wat Mirel aanspreekt in het werken in de bouw is dat ze met haar werk daadwerkelijk bijdraagt aan iets wat er fysiek staat. “Vanaf het begin zit je aan tafel en help je mee om richting te geven aan het project. Dat maakt het werk tastbaar en betekenisvol.” Ook op persoonlijk vlak is er volop ruimte om te ontwikkelen. “Binnen VolkerWessels is er de mogelijkheid om cursussen, trainingen en opleidingen te volgen. Ik heb afgelopen jaar modules gevolgd in contractmanagement, risicomanagement en planningsmanagement. Daarmee kun je jezelf verbreden en verdiepen, afhankelijk van wat jij nodig hebt.” Voor Mirel is dat precies wat haar motiveert: blijven ontwikkelen, blijven bijdragen en onderdeel zijn van iets wat ertoe doet. “Zolang je jezelf kunt uitdagen en inhoudelijk groeit, blijf je met energie werken. En dat is precies wat ik hier ervaar.”

Volg ons op

Kun je de vacature die je zoekt niet vinden?

Maak een JobAlert aan en ontvang een melding per mail
wanneer er nieuwe vacatures zijn!