De spin in het web: Jurriaan Louwen over applicatiebeheer bij VolkerWessels Infra Digital

Jurriaan Louwen, Applicatiebeheerder

VolkerWessels Infra Digital

De spin in het web: Jurriaan Louwen over applicatiebeheer bij VolkerWessels Infra Digital

Jurriaan Louwen, Applicatiebeheerder

VolkerWessels Infra Digital

Jurriaan Louwen is applicatiebeheerder binnen het ERP-team van VolkerWessels Infra Digital. Hij speelt een cruciale rol in het soepel laten verlopen van bedrijfsprocessen door het beheer van diverse systemen en applicaties. Met zijn hands-on mentaliteit en passie voor complexe vraagstukken weet hij collega’s dagelijks te ondersteunen: “Mijn werk draait om complexe vraagstukken en dát is precies waar ik energie van krijg.”

Voordat we ingaan op jouw rol, introduceer jezelf eens in het kort?

“Ik ben Jurriaan Louwen, 31 jaar, en inmiddels zo’n zeven jaar werkzaam bij VolkerWessels Infra Digital. Hier houd ik me bezig met het beheer van 4PS, het ERP systeem dat is gebaseerd op Microsoft Business Central. Daarnaast beheer ik CRM en  de calculatietool IBIS. Mijn werk draait om complexe vraagstukken, en dát is precies waar ik energie van krijg. Wanneer iets te simpel wordt, haak ik af; ik wil uitgedaagd worden.”

Hoe ziet jouw rol als applicatiebeheerder eruit?

“Het is soms lastig uit te leggen wat een applicatiebeheerder precies doet, omdat het werk breed is en diep de organisatie in gaat. In de kern zorg ik ervoor dat collega’s kunnen werken met de applicaties die cruciaal zijn voor hun dagelijkse taken. Dat varieert van gebruikersbeheer, tot troubleshooting, datacorrecties en het testen van updates. Als er bugs ontstaan door bijvoorbeeld een wijziging of release, schakelen we met de leverancier om die op te lossen.

Daarnaast ben ik betrokken bij procesoptimalisatie. 4PS is het systeem waarin financiële processen, projectadministratie, inkoop, urenregistratie en aanbestedingsprocessen samenkomen. Dat betekent dat ik te maken heb met een brede gebruikersgroep: financials, projectcontrollers, projectleiders, werkvoorbereiders, calculators, administratief medewerkers en monteurs buiten. In totaal hebben we zo’n 380 4PS-gebruikers, die oplopen tot ongeveer 800 wanneer we ook de medewerkers meenemen die alleen uren schrijven. Al die gebruikers hebben hun eigen specifieke wensen, afhankelijkheden en uitdagingen. Het is mijn taak om te zorgen dat het systeem zo robuust mogelijk blijft werken.

Omdat ik het beheer momenteel grotendeels alleen doe voor 4PS werk ik nauw samen met onze beheerpartner, Dynamics Interim Solutions. Zij zijn mijn sparringpartner voor wanneer vraagstukken complexer worden of meer capaciteit vragen. De combinatie van functioneel en technisch testen, schakelen met leveranciers, afstemmen met key-users en nadenken over langere termijnverbeteringen maakt mijn werk dynamisch en afwisselend.”

Wat is het voordeel van 4PS?

“4PS biedt structuur en stabiliteit in een wereld waarin processen elkaar in de bouw snel opvolgen. Het ondersteunt vrijwel alle stappen in de projectketen, van tender tot uitvoering en oplevering. Omdat het systeem zó centraal staat, raakt eigenlijk iedere afdeling het wel. Monteurs gebruiken het voor urenregistratie, controllers voor financiële bewaking, werkvoorbereiders voor inkooporders, calculators voor werkbegrotingen en administraties voor factuurverwerking.

Mijn bijdrage draait om het steeds beter maken van dit platform. Gebruikers zijn over het algemeen tevreden, maar er kan altijd iets slimmer, sneller of efficiënter. Dat maakt mijn werk waardevol. Je ziet direct resultaat: wanneer je een bottleneck oplost of een proces verbetert, merk je hoe groot de impact is op de werkvloer.”

Je zit twee dagen per week bij onze collega's van Vialis (één van de VolkerWessels Infra werkmaatschappijen) op locatie. Wat levert dat op?

“Dat fysieke contact is belangrijk. Collega’s weten me te vinden, even binnenlopen is makkelijk en je krijgt veel sneller inzicht in wat er speelt. Je voelt de dynamiek, hoort waar iemand tegenaan loopt en begrijpt beter hoe processen in de praktijk werken. Dat helpt niet alleen prioriteiten te bepalen, maar ook om vertrouwen op te bouwen. De waardering die je krijgt als je zichtbaar bent werkt motiverend.

Omgekeerd krijg ik ook veel terug van de business. Je hoort sneller wat er beter kan en kunt collega’s doorverwijzen als een vraag niet bij 4PS hoort. Dat maakt de samenwerking soepel en persoonlijk.”

Hoe ervaar je het werken bij VolkerWessels Infra Digital na 7 jaar?

“Positief! Zeker de combinatie van complexiteit, vrijheid en een sterk team zorgen ervoor dat ik met plezier naar het werk ga. Binnen het ERP team werken we zelfsturend en is er veel ruimte om verantwoordelijkheid te nemen.  We vertrouwen elkaar, zijn kritisch wanneer nodig en helpen elkaar vooruit.

Wat ik ook heel waardevol vind, is dat we als IT echt onderdeel zijn van het grote bouwconcern. We zijn geen externe leverancier; we leveren onze diensten aan vier werkmaatschappijen, dat zijn allemaal onze collega’s voor wie we het doen. Dat maakt de samenwerking anders, warmer en meer gelijkwaardig. Daarnaast zorgen projectbezoeken ervoor dat je de impact van je werk voelt. Wanneer je ziet wat het betekent als een inkooporder niet op tijd wordt verwerkt of een koppeling even stilstaat, begrijp je hoe belangrijk onze rol is in de keten. Het maakt ons werk tastbaar.

Volg ons op

Kun je de vacature die je zoekt niet vinden?

Maak een JobAlert aan en ontvang een melding per mail
wanneer er nieuwe vacatures zijn!