"Het gaat niet om ‘IT maken’, maar om waarde leveren voor mijn collega’s: de gebruikers.”
Michiel van Diepen, werkzaam bij Vialis, deed jarenlang ervaring op in asset- en onderhoudsmanagement. Met zijn stevige achtergrond in techniek en bedrijfsprocessen, heeft hij een heldere visie op hoe asset- en onderhoudsmanagement binnen de divisie Infra slimmer en toekomstbestendiger kan worden ingericht. Mede door zijn brede blik en kennis, werd Michiel in 2024 gevraagd om drie dagen per week voor Infra Digital aan de slag te gaan als Product Owner voor het onderhoudsmanagementsysteem Maximo. In een interview vertelt hij graag meer over de invulling van deze rol.
Wie is Michiel, en hoe ben je bij Infra Digital terechtgekomen?
“Mijn naam is Michiel van Diepen, ik ben 39 jaar en inmiddels alweer 13 jaar werkzaam bij Vialis. Ik ben begonnen als Maintenance Engineer en rolde al snel in rollen rond proces-, technisch- en assetmanagement. Binnen Vialis heb ik veel crisismanagement gedaan bij onderhoudscontracten. Daar de boel weer vlot trekken vond ik geweldig om te doen. Later heb ik de afdeling Project- en Contractbeheersing opgebouwd en ben ik manager geworden binnen die discipline.
Mijn link met Maximo gaat ver terug. Vanaf 2013 heb ik het onderhoudsmanagementsysteem uitgerold en verder geprofessionaliseerd voor diverse contracten. Daardoor kwam mijn naam naar voren toen Infra Digital op zoek ging naar een Product Owner voor Maximo. Na gesprekken met meerdere collega’s is dat balletje gaan rollen en zit ik sinds augustus 2024 bij Infra Digital – officieel drie dagen per week, maar in de praktijk bijna fulltime, want er ligt ontzettend veel werk.”
Wat houdt jouw rol als Product Owner precies in?
“In mijn rol ben ik verantwoordelijk voor alles rondom Maximo en de aanverwante systemen. Dat betekent dat ik zorg voor de roadmap, de prioriteiten en het vertalen van wensen van de werkmaatschappijen naar concrete functionaliteiten. Tegelijkertijd ben ik continu bezig om de teams – van applicatiebeheerders tot informatiemanagers – te verbinden.
Wat ik daarbij belangrijk vind, is dat een Product Owner de business écht snapt. Maximo op zichzelf is niet zo spannend; het gaat erom dat honderden technici buiten hun werk kunnen doen, dat storingen goed worden geregistreerd en dat project- en onderhoudsteams weten wat er van hen verwacht wordt en de collega’s binnen vervolgens goed kunnen verwerken wat erbuiten is gedaan. Ik zie het als mijn taak om de brug te slaan tussen de werkvloer, de processen en de techniek. Het gaat niet om ‘IT maken’, maar om waarde leveren voor mijn collega’s: de gebruikers.”
Wat maakt jouw rol het leukst – en wat maakt het uitdagend?
“Het leukste vind ik dat we werken in een dynamische omgeving waar techniek, processen en mensen samenkomen. Ik houd ervan om waarde te creëren: een proces optimaliseren, gebruikers echt helpen of met ons team iets neerzetten waar de gehele divisie beter van wordt. Het is mooi om te weten dat wat wij doen, direct invloed heeft op het dagelijks werk van technici, werkvoorbereiders en teams die de infrastructuur van Nederland draaiende houden.
Tegelijk is het uitdagend dat we vaak te veel op de korte termijn werken. De werkmaatschappijen zijn druk, Infra Digital is druk, en daardoor is het lastig om écht op de lange termijn vooruit te kijken. Dan ontstaat soms wrijving: zij willen iets over zes dagen geïmplementeerd, terwijl dat in realiteit een traject van zes maanden is. Het is mijn uitdaging – en die van de andere Product Owners – om elkaars werelden beter te begrijpen en samen met de business naar die lange termijn te bewegen.”
Waar staat Infra Digital nu, en waar liggen de kansen voor de komende jaren?
“Eigenlijk staan we aan de vooravond van een nieuw tijdperk. We zijn bezig met een grote upgrade naar de Maximo Application Suite, waarmee we ineens veel meer mogelijkheden krijgen: IoT-integraties, voorspelbaar onderhoud, visuele inspecties, slimmere planningstools en datagedreven optimalisaties. Tegelijkertijd zijn de werkmaatschappijen zich volop aan het heroriënteren. De markt verandert, concurrentie wordt groter, en dat vraagt om betere sturing, betere informatie en betere systemen.
Dat maakt het voor nieuwe collega’s juist interessant: je kunt bij ons écht je stempel drukken. We hebben een klein, gedreven team waar veel kennis ook nog opgebouwd moet worden. Iedereen brengt iets unieks mee – en samen kunnen we het team laten vliegen. Dat maakt het werk leuk, veelzijdig en betekenisvol.”
Waarom zouden potentiële collega’s moeten kiezen voor Infra Digital?
“Als je houdt van bouwen – in de breedste zin van het woord – dan zit je hier goed. Nieuwe collega’s krijgen hier de ruimte om hun kennis in te brengen, om processen mee vorm te geven, om systemen te verbeteren en om écht van betekenis te zijn voor honderden gebruikers in de praktijk.
Daarnaast werken we binnen een grote speler in de infrastructuur. Je bent onderdeel van VolkerWessels divisie infra, waar we met technologie bijdragen aan veiligere tunnels, betrouwbare installaties, betere infrastructuur en de dagelijkse operatie van technici en projectteams. Dat maakt het werk tastbaar, relevant en impactvol.”
Kom jij ons team versterken?
Ben jij net zo gepassioneerd over technologie, samenwerking en innovatie als Sven? En wil je meebouwen aan het integratieplatform van de toekomst binnen een organisatie waar je écht het verschil kunt maken? Bekijk dan onze vacatures en ontdek hoe jij jouw talent kunt inzetten bij VolkerWessels Infra Digital.