Leren in alle rust, werken met vertrouwen

Remon van Wijngaarden - Integraal monteur baan

Leren in alle rust, werken met vertrouwen

Remon van Wijngaarden - Integraal monteur baan

Remon van Wijngaarden over zijn ervaring bij de VolkerRail Vakschool

Hij werkt sinds een half jaar bij VolkerRail als Integraal Monteur Baan. Na een half jaar op het spoor nam hij plaats in de VolkerRail Vakschool. Een plek waar leren, ervaren en fouten mogen maken samenkomen. 
Hoe ervaart hij dat? Remon vertelt.

Van gevels naar het spoor

Voordat Remon bij VolkerRail begon, werkte hij jaren in de bouw met tijdelijke hangbruggen aan gevels.
“Ik was voorman, stuurde een team aan en werkte zelf volledig mee. Veel techniek, veel met je handen werken – dat past bij mij.” 
Toch was hij toe aan iets nieuws.
“Mijn zwager Kevin werkt bij VolkerRail, als Beheerder Seinwezen C.  Zijn verhalen over werken aan het spoor maakten me nieuwsgierig. En ik voelde: dit is een mooi moment om een andere richting op te gaan.”

Leren in een veilige omgeving

“Op het spoor gebeurt heel veel tegelijk. In de Vakschool krijg je juist rust, tijd en ruimte om te leren, om dingen uit te proberen. Je mag hier fouten maken – en dat is precies waarom het zo’n fijne plek is.” 
Volgens Remon leer je in de Vakschool echt de basis. “Hoe het spoor erbij ligt, hoe het werkt, waarom dingen zijn zoals ze zijn. Dat is zo belangrijk. Je gaat daarna met meer zelfvertrouwen het spoor op.”

Leren van ervaring

In de Vakschool draait het niet alleen om theorie. “Je leert vooral handelingen. Het ‘oog’ ervoor krijgen. Dingen die je niet uit een boek haalt.” Daarin spelen de leermeesters een grote rol.
“Leermeester Bert Hanekamp heeft zó veel inzicht en ervaring. Er zijn meerdere manieren om iets aan te pakken en hij laat je die allemaal zien. Het gaat om gevoel krijgen bij het werk: meten, veiligheid, inzicht. Wat is op dit moment de beste manier van werken? Het is fijn om van iemand met zoveel vakkennis te kunnen leren” 

Een leertraject dat meebeweegt

Het leertraject bij VolkerRail is volgens Remon nog volop in ontwikkeling.
“Het wordt steeds meer afgestemd op wat iemand wil en nodig heeft. Hoe lang je leert, verschilt per persoon. Voor mij waren het nu twee weken, en dat was precies goed.”

Verbinding die je verder brengt

Als Remon zijn ervaring bij de Vakschool in één gevoel moet samenvatten?
“Het is een veilige plek. Je krijgt de tijd om te leren, om fouten te maken en daar beter van te worden. Dat geeft vertrouwen. En dat neem je mee, het spoor op.”

Volg ons op

Kun je de vacature die je zoekt niet vinden?

Maak een JobAlert aan en ontvang een melding per mail
wanneer er nieuwe vacatures zijn!