“Ik heb een jaar projectleiding gedaan, maar ik merkte al snel: ik wil dicht bij de techniek blijven. Dáár ligt mijn kracht.”

Bert Roorda - Werkvoorbereider

Rottinghuis

“Ik heb een jaar projectleiding gedaan, maar ik merkte al snel: ik wil dicht bij de techniek blijven. Dáár ligt mijn kracht.”

Bert Roorda - Werkvoorbereider

Rottinghuis

Bert Roorda werkt al meer dan twintig jaar in de bouw, waarvan de laatste zes jaar bij Rottinghuis, onderdeel van VolkerWessels. Met een achtergrond in werkvoorbereiding en projectcoördinatie voelt hij zich helemaal op zijn plek. “Ik heb een jaar projectleiding gedaan, maar ik merkte al snel: ik wil dicht bij de techniek blijven. Dáár ligt mijn kracht.”

Bert deed eerst de MTS bouwkunde, gevolgd door een hbo-opleiding. “Dat is voor mij een goede keuze gebleken. Ik had helemaal niemand in de familie die iets met de bouw te maken had en soms kan een keuze verkeerd uitpakken, maar bij mij gelukkig niet.  Het vak blijft zich ontwikkelen, bijna alles is digitaal geworden inmiddels en dat maakt het erg leuk.”

 

Van weiland naar woonwijk

Als projectcoördinator/werkvoorbereider is Bert verantwoordelijk voor de technische voorbereiding en coördinatie van projecten. Hij is momenteel betrokken bij onder andere de bouw van woontoren Nova en de bouw aan de Bottelroosstraat in Groningen. Elk project brengt zijn eigen uitdagingen én voldoening. En precies dat past bij Bert. “Tien jaar achter een bureau? Dat is niks voor mij. Ik moet op locatie zijn, met mensen werken, schakelen tussen projecten. Ja, het is soms hectisch. Maar ook dát hoort erbij.”

Een project begint vaak met weinig meer dan een schets en een locatie. Ideeën die nog vorm moeten krijgen. Dat vindt Bert juist het mooiste, om van daaruit iets op te bouwen. “Na maanden werk, samen met je team, leveranciers en partners, staat er ineens iets moois. Van inkoop tot planning, van overleg met de architect tot kostenbewaking: je zit midden in een web van mensen, belangen en oplossingen.”

 

Project: Bottelroosstraat

De Bottelroosstraat is zo’n project met veel dynamiek. “We bouwen 76 huurappartementen in korte tijd. Het is een groot project waar ik samen met een collega in optrek; we doen de volledige voorbereiding en engineering. De gevel is technisch uitdagend, vooral qua waterdichting. Daar moet je nu al over nadenken, terwijl de eerste paal pas over maanden de grond in gaat. Het is als een puzzel waarin alles perfect moet passen.”

Bij Rottinghuis gelooft men in de kracht van samenwerking, zeker bij een project als de Bottelroosstraat, dat midden in een levendige wijk staat. Dat samenwerken maakt ook het werk voor Bert extra dynamisch: “Voor de Bottelroosstraat hebben we sessies met alle betrokkenen: opdrachtgever, architect, adviseurs. Samen bespreek je knelpunten, deel je ideeën en kom je tot slimme oplossingen.”

 

Bouwen aan iets dat blijft

Bert is nuchter over zijn bijdrage, maar tegelijkertijd merk je zijn trots. “Bij grote projecten zoals bijvoorbeeld De Tirrel in Winsum, waar we drie jaar aan werkten met een groot team, voel je dat je echt iets hebt neergezet. Zulke momenten vergeet je niet. Je laat echt iets achter, iets dat blijft staan voor de mensen die er nu kunnen wonen en leven.”

Ook binnen Rottinghuis voelt Bert die lange termijn. “Het is een organisatie met een warm hart. Je werkt met vaste mensen, ook oud-collega’s met wie ik hiervoor samenwerkte, werken nu hier. In moeilijke tijden staan ze voor je klaar. Het voelt als een familiebedrijf, maar dan met de kracht van VolkerWessels erachter.” 

Volg ons op

Kun je de vacature die je zoekt niet vinden?

Maak een JobAlert aan en ontvang een melding per mail
wanneer er nieuwe vacatures zijn!