“Ik heb diverse cursussen gevolgd en weet dat er binnen VolkerWessels altijd kansen zijn om door te groeien of eens iets anders te proberen. Dat maakt het een werkgever waar je langer wilt blijven.”

Patrick Brughuis - BIM-modelleur

Systabo

“Ik heb diverse cursussen gevolgd en weet dat er binnen VolkerWessels altijd kansen zijn om door te groeien of eens iets anders te proberen. Dat maakt het een werkgever waar je langer wilt blijven.”

Patrick Brughuis - BIM-modelleur

Systabo

Voor wie hem aan het werk ziet, lijkt het vooral veel werken achter een beeldscherm. Maar wat BIM-modelleur Patrick Brughuis bij Systabo doet, is cruciaal voor het slagen van ieder bouwproject. “Als alle modellen perfect op elkaar aansluiten en buiten geen verrassingen ontstaan, dan weet ik dat mijn werk geslaagd is.”

 

Van timmeropleiding naar 3D-modelleren

Patrick begon ooit op het VMBO met een timmeropleiding, maar ontdekte al snel zijn passie voor tekenen en techniek. “Tijdens mijn vervolgopleiding leerde ik AutoCAD kennen. Ik vond het zó interessant dat ik in mijn vrije tijd handleidingen doorspitte om het programma te beheersen.” Die nieuwsgierigheid en gedrevenheid brachten hem in 2015 bij Systabo, waar hij inmiddels alweer tien jaar werkt.

“Het mooie van dit vak is dat geen dag hetzelfde is. Elk project vraagt om andere oplossingen en nieuwe samenwerkingen. Dat maakt het afwisselend en uitdagend.”

 

Het project: Westfields III

Bij Westfields III werkt Patrick nauw samen met collega Koen die werkvoorbereider is en ook veel met externe partners, zoals staalbouwers en installateurs. “De staalconstructie vormt de basis. Als die niet klopt, dan heeft dat gevolgen voor het gehele verloop van het project. Mijn taak is om modellen samen te voegen, te controleren en te zorgen dat ze naadloos passen.”

De realiteit is dynamisch. “Een trappenhuis dat verschuift of een lift die wordt aangepast; dat soort wijzigingen moet ik snel verwerken, zodat de planning niet in gevaar komt.” Juist daarin zit voor Patrick de uitdaging: “Het is een groot project met veel details en samenwerkingen. Dat maakt het interessant.”

 

Meer dan modelleren alleen

Hoewel de functietitel misschien anders doet vermoeden, is Patricks werk veel meer dan modelleren. “Ik stem dagelijks af met verschillende partijen, soms internationaal. Dan overleg ik in het Engels om te zorgen dat hun model aansluit op het onze. Dat soort samenwerkingen vind ik leuk: het is technisch, maar ook menselijk.”

Wat volgens Patrick zijn werk bij Systabo waardevol en uitdagend maakt, is het vooruitdenken: “Door nú slimme keuzes te maken, creëren we oplossingen waar onze opdrachtgevers jarenlang profijt van hebben. Meedenken in het ontwerp, de uitvoering en het gebruik van een gebouw betekent dat we niet alleen bouwen voor vandaag, maar ook voor morgen. Dat vooruitkijken zorgt voor meerwaarde: voor onze klanten, voor de gebruikers én voor onszelf als team. Want echte kwaliteit zit in duurzame beslissingen die blijven werken.”

 

Trots als alles klopt

Wat Patrick het meest voldoening geeft? “Dat buiten zo min mogelijk aangepast hoeft te worden. Geen geïmproviseerde oplossingen, maar gewoon bouwen volgens plan. Als de eindgebruiker straks het pand inloopt en alles klopt, hebben wij ons werk goed gedaan.”

 

Werken bij Systabo: ruimte om te groeien

Net als zijn collega’s voelt Patrick zich thuis bij Systabo. “Er wordt echt geluisterd naar je ideeën. Als ik iets zie dat volgens mij beter kan, is er ruimte om dat te doen.” Ook ontwikkeling staat centraal. “Ik heb diverse cursussen gevolgd en weet dat er binnen VolkerWessels altijd kansen zijn om door te groeien of eens iets anders te proberen. Dat maakt het een werkgever waar je langer wilt blijven.”

 

Van model naar werkelijkheid

Om bij kantoor te komen rijdt hij elke dag langs gebouwen waar hij eerder aan werkte, zoals het distributiecentrum van Timberland in Almelo of het Bauhaus in Hengelo. “Dan zie je hoe keuzes uit het model werkelijkheid zijn geworden. Dat is het mooiste van dit vak: dat wat je digitaal bedenkt, straks écht staat.”

Volg ons op

Kun je de vacature die je zoekt niet vinden?

Maak een JobAlert aan en ontvang een melding per mail
wanneer er nieuwe vacatures zijn!