“minder reisafstand, meer betrokkenheid en weer écht zicht op wat er buiten gebeurt.”

Jacco van den Bergh - Projectleider

Van Agtmaal

“minder reisafstand, meer betrokkenheid en weer écht zicht op wat er buiten gebeurt.”

Jacco van den Bergh - Projectleider

Van Agtmaal

Bij Van Agtmaal maak je van een plan iets tastbaars. Dat is precies wat projectleider Jacco van den Bergh zo aanspreekt. Hij vertelt hoe hij hier de regie terugvond: minder reisafstand, meer betrokkenheid en weer écht zicht op wat er buiten gebeurt. Zijn verhaal over project Leonard in Roosendaal laat zien hoe bouwen met overzicht en eigenaarschap eruitziet in de praktijk. 

 

Van calculator naar projectleider 

Jacco begon zijn carrière als calculator, groeide door tot werkvoorbereider en werd uiteindelijk projectleider bij verschillende aannemers. Maar hoe verder hij doorgroeide, hoe verder hij letterlijk van het werk af kwam te staan. “Ik was veel onderweg en aan het overleggen, en stond steeds minder dicht bij de uitvoering.” Bij Van Agtmaal vond hij precies het tegenovergestelde. “We werken vooral in de regio rond Oudenbosch. Daardoor kom ik nu weer veel vaker op het project zelf en ben ik écht betrokken bij wat we samen maken.” 

Wat voor hem het verschil echt maakt? “We ontwikkelen zelf, engineeren zelf én bouwen zelf. We zitten zelf aan het stuur.” Die volledige regie geeft hem rust en overzicht en zorgt dat de focus ligt op waar het écht om draait bij Van Agtmaal: kwaliteit. 

 

Project Leonard 

Project Leonard in Roosendaal omvat 69 koopappartementen verdeeld over twee woonblokken: drie lagen laagbouw en elf lagen hoogbouw. Van Agtmaal is samen met BPD Gebiedsontwikkeling ontwikkelaar van het project, Van Agtmaal is de bouwer van het project. Er is geen opdrachtgever in de klassieke zin, er is één partij verantwoordelijk voor ontwerp, uitvoering én eindkwaliteit. “Wij bouwen rechtstreeks voor de kopers. Dat betekent dat we slimme keuzes kunnen maken in het belang van kwaliteit, planning én uitvoerbaarheid.” 

Een van die keuzes is het inzetten van de eigen betonploeg voor de ruwbouw van de laagbouw. “Daarmee houden we controle over het tempo en de kwaliteit. En we spreken dezelfde taal: dat scheelt enorm in afstemming.” Er wordt gebouwd volgens vaste bouwstandaarden: kunststof kozijnen, houten stelkozijnen, metselwerk, bitumineuze dakbedekking. Die standaardisatie is een bewuste manier om voorspelbaar en betrouwbaar te werken. “Iedereen weet waar hij aan toe is. Dat verhoogt de kwaliteit van het eindproduct enorm.” 

 

BIM als praktisch hulpmiddel op de bouw 

Wat Van Agtmaal onderscheidt, is dat BIM hier écht werkt. Alle betrokkenen, van architect, constructeur tot onderaannemers, leveren hun input in één model. “Dat model is leidend voor zowel werkvoorbereiding als uitvoering. Het is een praktisch hulpmiddel, geen losstaand bureauproject.” Op de bouw wordt gewerkt met Trimble Connect. In de keet hangt standaard een groot scherm waarop het model direct bekeken wordt. “Je zoomt in op een detail, leest een maat af, kijkt samen naar de oplossing. Je hoeft niet meer te bellen of te wachten op een tekening. Dat geeft rust en voorkomt fouten.” 

Voor nieuwe collega’s zonder specifieke BIM-ervaring is er vanuit VolkerWessels begeleiding. “Je hoeft het niet te kunnen, maar je moet het wel willen leren. Als je nieuwsgierig bent en mee wilt, dan leer je het hier vanzelf.” 

 

Wat betekent dit voor jou als werkvoorbereider of uitvoerder? 

Projecten bij Van Agtmaal variëren van 10 tot 250 woningen en draaien vaak met compacte teams. Een project zoals Leonard wordt gedaan met twee uitvoerders en één werkvoorbereider. Omdat alles goed voorbereid is en er gewerkt wordt met vaste partners, is er weinig ruis. “Je kent je project door en door. Je overlegt direct met de juiste mensen. En je kunt echt sturen op kwaliteit.” 

Jacco vergelijkt het met zijn vorige baan: “Een project van 35 miljoen deden we daar met vijf werkvoorbereiders en vier uitvoerders. Hier doen we dat met twee of drie mensen. Dat werkt, juist omdat we de lijnen kort houden. De organisatie is plat, de sfeer informeel en professioneel tegelijk. Collega’s werken hier soms al 25 jaar. Dat zegt alles.” 

 

Is dit de stap voor jou? 

Werk je als uitvoerder of werkvoorbereider graag aan projecten waarin je inhoudelijk betrokken bent, werkt met vaste bouwmethodes en BIM écht als hulpmiddel gebruikt? En spreekt bouwen in eigen regie, zoals bij project Leonard, je aan? 

Volg ons op

Kun je de vacature die je zoekt niet vinden?

Maak een JobAlert aan en ontvang een melding per mail
wanneer er nieuwe vacatures zijn!